Általában nem szoktunk játékokat ajánlgatni, de mivel ezek is az időtöltés és szórakozás alternatívái, így nem mehetünk el a számítógépes játékok mellett. Így került gépemre az Amanita Design új játéka, mely annyira új és magával ragadó, hogy már most szólok, csak az kattintson tovább, akinek van egy kis szabadideje, mert a játék kipróbálása erős függőséget okoz…
A történetről túl sokat nem árulnék el, mivel nem túl bonyolult, viszont annál aranyosabb és megindítóbb. Adva van egy kis robot, akivel elég csúnyán elbántak anno, és ezért most bosszút készül állni. Na nem kell méretes pengékkel hadakozó harci robotokra gondolni, akik szuperlézerágyúplazmavető alkalmatosságokkal csépelik egymást. Igazából a játék mellőz minden erőszakot, egy csepp vért vagy káromkodást sem találunk benne. Igazi mese, gyerekeknek-felnőtteknek egyaránt. Műfaját tekintve kalandjáték, amolyan point'n'click típusú, vagyis adva van egy képernyő, azon felvehető, használható, egymással kombinálható tárgyak, na meg egy rakat feladvány, melyek megoldása nélkül nem juthatsz tovább. A feladványok általában triviálisak, bár a tárgyak megtalálása nem mindig egyszerű, illetve azok használata sem feltétlen magától értetődő, de ha van egy légypapírod, akkor azzal legyet kell fogni, szóval nem reménytelen. Már most szólok, a játék nehéz. Nagyon is. Senki ne gondolja, hogy egy laza délután alatt végig lehet nyomni, itt bizony komoly agymunka kell, de megéri.
A világ amiben a Machenarium játszódik annyira különleges és magával ragadó, hogy nehéz nem szeretni. A teljes egészében flash-ben készült játék nem mindennapi látványvilággal lopja be magát a szívünkbe, talán a posztapokaliptukus steam-punk meghatározás illik rá a legjobban. Minden régi és rozsdás. Lerobbant, mégis élő és működő. Minden mozog és lélegzik. Olyan mintha a világot emberek teremtették volna ugyan, de ők már réges-rég eltűntek a föld színéről, teremtményeik pedig ott folytatták, ahol ők abbahagyták. Szóval lehet ezt a játékot sokféleképp nézni, mindenki megtalálja a számára fontos mondandót. Ami még nagyon fontos, hogy szinte mindegy milyen géped van, hiszen a legalapabb laptopokon is vígan elfut, szóval a gyengébb gépek tulajdonosai is élvezhetik a kalandokat.
Egy hosszabb buszozás közben, ha meguntad már, hogy Jóbarátokat vagy valami belezős animet nézel, akkor ez a te játékod. Hogy kiknek ajánlaná a blog ezt a játékot? Lényegében mindenkinek! Ja és azért sem kell izgulni, hogy az asszony esetleg kiakad, mert már megint a gép előtt döglesz, mert ezt ketten is jó játszani, együtt rájönni a megoldásra, agyalni órákon át, mindenkiből kihozza a gyereket higgyétek el. A játék ára kemény 3500 forintot kóstál, szóval nem egy megfizethetetlen kategória, ezért sem érdemes lewarezolni, na meg szép a doboza…
Aki kedvet kapott, annak egy demo mindenképp, csak, hogy megnézze mivel fog játszani az elkövetkezendő hónapokban…
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.